Asfera Sport Gözlük Camları

Kişisel
Tek Odaklı RX
sportif aktivitelerde
ekstra görüş konforu...
Özellikle bombeli çerçeve uygulamaları için dizayn edilmiş, tek odaklı kişisel özellikli bir camdır. Bu ürünün işlevine özel yazılım sayesinde, spor gözlük çerçevelerinde, problemsiz görüşü garanti eder. Bu teknoloji ile, sportif/hareketli kullanımlarda ortaya çıkan yüzme etkisi ortadan kalkar. Bombeli çerçevelerde ortaya çıkan kavis ve eğimler, görüntü düzgünlüğünü bozmaktadır.

Bunu engellemenin tek yolu, cam yüzeyini dikey olarak değil, bakış rotasyonuna uygun hesaplamak gerekir. Bu yöntem, tüm bakış açılarında en iyi görüş performansının güvencesidir.

Kaplama Seçenekleri

FreeForm yüzey işleme teknolojisiyle üretilen Asfera, camın merkezinde sağlanan görüş netliğini, dış alanlara doğru genişleterek tek görüşlü cam kullanıcılarına ekstra görüş konforu sağlar.

Asfera, özel üretim tekniği ile klasik tek görüşlü camlara göre %30'a kadar daha geniş görme imkanı sunar.

STANDARTTEK ODAKLI
Tek odaklı camlarda, numara yükseldikçe kenar alanlarda astigmatik sapmalar oluşur. Kişiye özel üretilen freeform tek odaklı
camlarda (Asfera) camın sadece merkez kısmı değil, dış alanında da merkezdeki kadar net görüş alanı sağlanır.
Asfera; kişiye özel sertifika, silme bezi ve temizleyici kalem ile  özel kutusu içinde sunulmaktadır.

INDEX / MATERYAL

Materyaller

Kişisel free form progresif

Index 1.50
Abbe υe
55
Yoğunluk ρ
1.32g/m3
UV kesiciliği
350
nm
ø
Üretim Aralığı
80
-10
-10
75
-10
-10
70
-12
+12
65
-12
+12
60
-12
+12
55
-12
+12
50
-12
+12
Kullanıcının kişisel ölçülerine göre de üretilen, free form teknolojisinin en yüksek performanslı ürünü. MIDPOINT teknolojisi sayesinde kullanıcının yüzünün ergonomisine ve tercih edilen çerçevenin şekline bağlı olarak, değişen ölçümlerin hesaplanarak üretildiği, kusursuz arka yüzey işlemeli kişisel progresif.