Asfera Drive Gözlük Camları

Kişisel
Tek Odaklı RX
otomobil kullanıcıları için
ekstra görüş konforu...
Otomobil kullanıcılarının bir gözlük camından temel beklentisi yan dikiz aynalarını çok fazla baş hareketi yapmadan rahatça kontrol edebilmektir.

Gözlük kullanıcıları sadece optik merkezden değil, gözlerini her yöne çevirerek merkezin dışında kalan alanlardan da bakarlar. Bu şekildeki bakışlarda göz, oblik (düz veya dikey olmayan-eğik) olarak camın kenarlarını kullandığından, periferik (yanal) görüşte bulanıklaşma veya distorsiyon (çarpıklık-bozulma) meydana gelir. Asfera Drive bu tür semptomları ortadan kaldırmaya yönelik tasarlanmıştır. Asfera DRIVE, geniş açılı uzak görüş konforu sunarken yanal görüşlerde de belirgin şekilde geniş açılı bir görüş sunar. Özel tasarımı sayesinde periferik aberasyonlar en aza indirgenerek daha konforlu ve güvenli bir sürüşü garanti eder.

Kaplama Seçenekleri

Tek görüşlü cam kullanıcılarının gözleri çoğu kez sınırlı bir alanda zorlanır. Kuşkusuz herkes çevresini kısıtlı bir açıdan değil, mümkün olabildiğince geniş bir perspektiften görmek ister.

FreeForm yüzey işleme teknolojisiyle üretilen Asfera tek görüşlü cam kullanıcıları için daima görsel zenginlik sunar.

Özellikle otomobil kullanıcıları tek odaklı normal gözlük camlarıyla yan dikiz aynalarını kullanmak istediklerinde yanal görüş deformasyonları oluştuğundan başlarını çevirmek zorunda kalırlar. Bu durumdaki kullanıcılar Asfera üretim teknolojisi sayesinde bu zorunluluğu duymazlar.

Asfera, özel üretim tekniği ile klasik tek görüşlü camlara göre %30'a kadar daha geniş görme imkanı sunar. Asfera, orta miyop ve hipermetrop ile düşük astigmatlarda mükemmel görüş konforu sunar.

Miyop > 3.00 | Hipermetrop > 2.00 | Astigmat > 1.00

Asfera kişiye özel parametlerin dikkate alınarak üretildiği sıradışı çerçeve (bombeli, çok düz, spor dizayn, küçük yada geniş) tercihlerinde bile emsalsiz görüş özgürlüğü sağlar.

STANDARTTEK ODAKLI
Tek odaklı camlarda, numara yükseldikçe kenar alanlarda astigmatik sapmalar oluşur. Kişiye özel üretilen freeform tek odaklı
camlarda (Asfera) camın sadece merkez kısmı değil, dış alanında da merkezdeki kadar net görüş alanı sağlanır.
Asfera; kişiye özel sertifika, silme bezi ve temizleyici kalem ile  özel kutusu içinde sunulmaktadır.

INDEX / MATERYAL

Materyaller

Kişisel free form progresif

Index 1.50
Abbe υe
55
Yoğunluk ρ
1.32g/m3
UV kesiciliği
350
nm
ø
Üretim Aralığı
80
-10
-10
75
-10
-10
70
-12
+12
65
-12
+12
60
-12
+12
55
-12
+12
50
-12
+12
Kullanıcının kişisel ölçülerine göre de üretilen, free form teknolojisinin en yüksek performanslı ürünü. MIDPOINT teknolojisi sayesinde kullanıcının yüzünün ergonomisine ve tercih edilen çerçevenin şekline bağlı olarak, değişen ölçümlerin hesaplanarak üretildiği, kusursuz arka yüzey işlemeli kişisel progresif.