FL-41 Anti-Migraine Terapatik Filtre

Migrene bağlı baş ağrısının önüne geçmek mümkün!

Migrenin en önemli belirtisi fotofobi’dir (Işık duyarlılığı). Fotofobisi olan insanlar, güneş ışığı, yol gibi parlak yüzeylerden; su, kar, kum gibi yansımalardan ve yapay ışık kaynaklarından çok olumsuz etkilenirler. Klinik çalışmalarda migren ataklarına ve baş ağrısına; floresan, LED gibi parlak aydınlatmaların ve cep telefonu, tablet, PC gibi ekranların ışığına maruz kalmanın sebep olduğu belirlenmiştir. Bu ışık koşullarında uzun süre çalışmanın özellikle çocuklarda migreni tetiklediği ve sebebi tam olarak anlaşılamayan baş ağrılarını artırdığı gözlemlenmiştir.

FL 41 Anti-Migraine filtre, ilk kez 30 yıl önce İngiltere Birmingham’da gerçekleştirilen bir araştırma projesinde tanımlanmıştır. Nörooftalmolog araştırmacılar, migrene bağlı baş ağrısı çeken çocukların, FL 41 filtre sonrası ışık hassasiyetlerinin azaldığını ve migren ataklarının ve sıklığının azaldığını teşhis etmişlerdir.

FL 41 Anti-Migraine filtre, tüm bu semptomların azaltılmasında etkili olmaktadır.

Kullanıcıların %87’sinde rahatlama
sağlamıştır.

Baş ağrısı
sıklığını %65 azaltır.

Işık
hassasiyetini %38 azaltır.

Migren ataklarının sıklığını ve şiddetini azaltır.

FL-41 filtre, ışık tayfında 450 - 550 nm arasındaki mavi-yeşil ışık bölgesini filtre ederek, belirtilen semptomlara karşı endikasyon sağladığı, randomize deneylerle tespit edilmiştir.