A.B.D. ve Kanada
olmak üzere,30’uaşkın ülkede
BETA Optik, Mayıs 2003’te kurulmuştur. Daha öncesinde, uzun yıllar farklı oluşumlar içerisinde elde ettiğimiz bilgi ve deneyimlerimizi paylaştığımız meslektaşlarımızın da, teşvik ve desteğiyle,Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek,2007 yılı sonlarında FreeForm teknoloji kullanarak üretime başlamıştır. İsim hakkı kullanımını da tescil ettirdiği, FreeForm teknolojisi ile uluslararası standartlarda, NOVAX markasıyla 1.5’ten 1.74’e, her indeks ve çeşitte organik, polikarbonat ve trivex materyallerinde Rx gözlük camı üretmektedir.

Yine bir ilki gerçekleştiren Beta optik, sağlığa uygunluğun denetimi konusunda, dünyanın en saygın ve güvenilir otoritesi olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli FDA’ya kaydolan ilk ve tek, Türk optik firmasıdır. Beta optik, son derece titiz, referansı ISO standartları ve CE direktifleri olan, kalite kontrol ilkeleriyle, FreeForm Novax kalitesini, tüketicinin hizmetine sunmayı ve onun sınırsız memnuniyetini sağlamayı kendisine şiar edinmiştir.

Sahip olduğu modern laboratuvarlarında, ürettiği tüm gözlük camlarına, mükemmel yüzey sertliğine sahip, çizilmelere karşı olağanüstü dirençli, süper hidrofobik-su tutmaz, yansıma önleyici-antirefle kaplama uygulamakta, PixAR markasıyla pazara sunmaktadır.

Beta optik, sürdürülebilir gelişmenin ve ürün kalitesinin, mesleki bilgilenmeyle ve sahip olunan teknoloji ile mümkün olduğunun bilinciyle, daima en iyisini yapma gayreti içinde çalışmaktadır. Sürekli kendisini geliştirmekte ve bu konuda bir son olmadığının bilinciyle, hedeflerini adım adım gerçekleştirmektedir.

FreeForm teknolojisi sayesinde, özellikle progresif üretiminde, uyguladığı iç yüzey tasarımıyla; Kişisel Progresif ürünleri Trion3D Plus, Trion3D, Matrix, seçenekleri ile presbiyoplar için geniş açılı görüş ve tüm görüş mesafelerinde mükemmel uyumu garanti eder. Yine, iç yüzey tasarıma sahip Genius, Ventro ve Novum progresif dizaynları da presbiyopların tüm beklentilerini en iyi şekilde karşılar. Ayrıca, özel amaçlı kişisel progresifleri Prowide ve Sportive ile de sürücüler ve sportif kullanımlarda karşılaşılan komplikasyonları en aza indirmeyi başarmıştır. Ofis kullanımlarında mükemmel cevap veren, Officient ve Cento (Kişisel & anti fatique) ile de NOVAX farkını ortaya koymaktadır.

Yurt içinde, İstanbul’da Sirkeci ve Kadıköy, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, İzmir ve Samsun’da kurulu pazarlama şubeleri ve temsilciliklerinin yanı sıra, yurtdışında da başta A.B.D. ve Kanada olmak üzere, 20’yi aşkın ülkedeki temsilcileri aracılığıyla, FeeForm Novax kalitesini, dünyadaki gözlük kullanıcıları ile de buluşturmaktadır.

Beta Optik, bu güne kadar katıldığı ve katılmaya devam ettiği, yurtdışı optik ihtisas fuarlarında yer alarak, ülkemizi sektöründe en iyi şekilde temsil etme kararlılığını sürdürmektedir. Novax markasıyla ürettiği, FreeForm gözlük camlarını, her geçen gün artan ihracatıyla da, sadece Türkiye değil, tüm dünyaya gururla sunmaya devam etmektedir.