İstanbul Aydın Üniversitesi S.H.M.Y.O. Optisyenlik Programı Öğrencilerinin Ziyareti

6.1.2014 Bizden Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ

İstanbul Aydın Üniversitesi, S.H.M.Y.O. Optisyenlik Programı öğrencileri, Beta Optik-Novax Gözlük Camları fabrikasına 23.05.2014 tarihinde, Öğretim Görevlisi Turgut Çakar’ın eşlik ettiği bir ziyaret gerçekleştirmiştir.
Free Form teknolojisi ile gözlük camları üretiminin,Türkiye’de ilk kez gerçekleştirildiği modern laboratuarların bulunduğu tesisi gezen öğrencilere, Üretim Müdürü Cevat Tunç tarafından free form gözlük camı üretiminin aşamaları anlatılmıştır. Tüm üretimini free form teknolojisi ile gerçekleştiren Beta Optik üretim laboratuvarlarında,özellikle Novax Free Form iç yüzey tasarıma sahip Progresiflerin üretimi ve ayrıcalıkları konusunda detaylı bilgiler aktarılmıştır.

 

Öğrenciler,yüzey işlemeden, sert kaplamaya, süper hidrofobik PixAR kaplamadan, renklendirmeye ve kalite kontrol birimlerine kadar tüm üretim ve kontrol aşamalarını, ayrıca sipariş-sevkiyat organizasyonunu inceleme imkanı bulmuşlardır. Satış ve Pazarlama Müdürü Zeki Doğan tarafından gerçekleştirilen sunumla, Novax Free Form üretim teknolojisinin özellikleri ve ayrıcalıkları ile firmanın sahip olduğu teknolojik düzeyin ve 20’yi aşkın ülkedeki bayi bağlantıları da anlatılmıştır. Şirket yönetim kurulu üyesi Erdal Özkavak ve Sirkeci şube yöneticisi Erdoğan Coşkun’un da bulunduğu ziyaret, öğrencilere ziyaretlerinin anısına sunulan sertifika seramonisi ile son bulmuştur.


Değerli öğrencilerimize eğitimlerinde ve eğitim sonrası yaşamlarında başarılar dileriz.